آشنایی با بهترین ترفند های یوتیوب

ترفند های یوتیوب
ترفند های یوتیوب می توانند به شما در زمینه های مختلف مثل جذب مخاطب، افزایش درآمد و … کمک کنند و مسیر موفقیت شما را هموار تر سازند. ما در این مقاله به معرفی تعدادی از ترفند های یوتیوب می پردازیم که می توانند تاثیر بسیار چشمگیری بر روی موفقیت شما در یوتیوب داشته باشند.

اگر قصد تبدیل شدن به یک یوتیوبر حرفه ای را دارید و می خواهید از طریق این پلتفرم بسیار محبوب به درآمد دلاری قابل توجهی دست پیدا کنید، بهتر است از یک سری دستورالعمل، روش، ترفند و … اطلاع داشته باشید تا بتوانید به کمک آن با سرعت بیشتری پیشرفت نمایید. ترفند های یوتیوب می توانند به شما در زمینه های مختلف مثل جذب مخاطب، افزایش درآمد و … کمک کنند و مسیر موفقیت شما را هموار تر سازند. ما در این مقاله به معرفی تعدادی از ترفند های یوتیوب می پردازیم که می توانند تاثیر بسیار چشمگیری بر روی موفقیت شما در یوتیوب داشته باشند.

ترفند های یوتیوب

آشنایی با بهترین ترفند های یوتیوب :

  استفاده از ایده های خلاقانه :

استفاده از ایده های خلاقانه یکی از بهترین و در عین حال هوشمندانه ترین ترفند های یوتیوب می باشد که می تواند تاثیر چشمگیری بر روی موفقیت شما در عرصه فعالیت در یوتیوب داشته باشد. امروزه افراد بسیار زیادی از ایده های قدیمی و بسیار معمول برای شروع فعالیت خود در یوتیوب استفاده می کنند که معمولا به نتیجه مد نظر خود دست پیدا نمی کنند. در نتیجه اگر شما بتوانید یک سبک کاری جدید همراه با ویدیوهای نوین و خلاقانه تولید نمایید، می توانید با سرعت بیشتری مخاطب جذب کنید و به میزان درآمد مدنظر خود دست پیدا کنید.

  استفاده از یک نام جذاب :

یکی از مهم ترین ترفند های یوتیوب که تمام افراد فعال در این عرصه باید به آن توجه داشته باشند، استفاده از یک نام جذاب و به یاد ماندنی می باشد. در نتیجه به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع فعالیت خود در یوتیوب ابتدا در مورد نام کانال یوتیوب خود به خوبی فکر کنید و سپس آن را با سایر کانال های یوتیوب مقایسه کنید تا تکراری نباشد. یک نام جذاب، مخاطب پسند و دسترس می تواند به مرور زمان به یک برند بسیار مشهور تبدیل شود و در ذهن مردم باقی بماند. در نتیجه اگر قصد فعالیت جدی در یوتیوب را دارید، حتما بر روی نام کانال خود تمرکز ویژه داشته باشید.

  استفاده از تصویر های مخاطب پسند برای ابتدا ویدیو :

اگر تا به حال در یوتیوب به دنبال یک ویدیو خاص گشته باشید و موضوع آن را در قسمت سرچ یوتیوب، جست و جو کرده باشید، حتما با تعداد زیادی ویدیو در آن زمینه رو به رو شده اید که هر کدام از ان ها یک عکس کوچک بر روی خود دارند. تصویری قرار گرفته بر روی ویدیو اول بخشی است که مخاطب مشاهده می کند و اولین معیار مخاطب برای بازدید از یک ویدیو می باشد. در نتیجه قبل یا بعد از اتمام فرآیند آماده سازی ویدیو های خود بهتر است یک تصویر جذاب و مخاطب پسند برای ویدیو های خود تهیه فرمایید. طراحی یکی تصویر خلاقانه و خاطب پسند بی شک یکی از مهم ترین و بهترین ترفند های یوتیوب می باشد که می تواند بر روی جذب مخاطب کانال شما به شدت تاثیر بگذارد.

  استفاده از پلی لیست ها :

استفاده از پلی لیست  یکی از ترفند های یوتیوب می باشد که می تواند مخاطب را برای یک بازه زمانی طولانی در کانال شما نگه دارد. استفاده از پلی لیست به شما کمک می کند تا بتوانید ویدیو هایی که موضوع تقریبا مشابهی دارند یا یک خط را دنبال می کنند را، در کنار هم قرار دهید. با استفاده از این ترفند، مخاطب بعد بازدید از یک ویدیو مرتبط با موضوع مد نظر خود به سراغ بازدید از سایر ویدیو های کانال شما که با آن موضوع مرتبط هستند می رود. استفاده از پلی لیست در واقع همان دسته بندی ویدیو های کانال می باشد که از آن برای جذب مخاطب بیشتر و نگهداشتن آن ها در کانال استفاده می شود.

ترفند های یوتیوب

  درخواست برای مشارکت بیشتر افراد :

درخواست برای مشارکت بیشتر یکی دیگر از ترفند های یوتیوب می باشد که ریشه در علم روانشناسی دارد. بی شک افرادی که کانال شما را در یوتیوب دنبال می کنند و ویدیو های شما را به صورت مرتب نگاه می کنند، از عملکرد شما در یوتیوب راضی هستند و به شکلی طرفدار شما محسوب می شوند. در نتیجه شما می توانید در ابتدا، انتها و … ویدیو خود از مخاطبانتان بخواهید تا ویدیو های شما را برای دیگران نیز ارسال نمایند و با آن ها در اشتراک بگذارند. درخواست مشارکت از دنبال کنندگان یکی از ترفند های بسیار مناسب و با بازدهی بالا در یوتیوب می باشد که امروزه بسیاری از یوتیوبر های دنیا از این روش برای جذب مخاطب بیشتر استفاده می کنند.

  برقراری ارتباط با جامعه کاربران :

برقراری ارتباط با مخاطبان و کاربران یوتیوب می تواند بر روی موفقیت شما در این پلتفرم تاثیرگذار باشد. به شما توصیه می کنیم در کامنت ها، شبکه های اجتماعی دیگر و … با مخاطبان خود در ارتباط باشید و در بحث های ایشان مشارکت کنید. برقراری ارتباط با کاربران به شما کمک می کند تا انتقادات و پیشنهادات ایشان بشنوید و به آن ها پاسخ دهید. این کار ضمن حفظ مخاطب در کانال باعث می شود شما از نقاط قوت و ضعف خود آگاه شوید و آن ها را از بین برده یا تقویت کنید. به این نکته دقت داشته باشید که تنها با آپلود یک ویدیو در کانال خود نمی توانید به موفقیت قابل قبولی دست پیدا کنید و در کنار ساخت ویدیو باید از ترفند های یوتیوب مثل برقرای ارتباط با جامعه کاربران استفاده نمایید.

ترفند های یوتیوب

  آپلود ویدیو به صورت مرتب :

به شما توصیه می کنیم هنگام فعالیت در یوتیوب، یک برنامه ریزی دقیق و اصولی داشته باشید و طبق ان ویدیو های خود را آماده و آپلود کنید. برخورداری از یک برنامه مرتب باعث سازگار شدن کاربران با کانال شما می شود. به عنوان مثال مخاطبان شما متوجه می شوند که ویدیو های شما همیشه در یک بازه زمانی خاص و منظم آپلود می شوند در نتیجه همیشه خود را در آن زمان به خصوص برای بازدید از ویدیو های شما آماده می کنند و یک تایم ویژه برای آن کنار می گذارند. اما اگر ویدیو های شما به شکلی نامنظم و بی برنامه درون کانال قرار بگیرد، مخاطبان کانال شما نمی توانند برنامه ی دقیق و مشخصی برای بازدید از ان ها داشته باشند.

  وقت مخاطب را تلف نکنید. :

تلف نکردن وقت مخاطب در ویدیو ها یکی از بهترین ترفند های یوتیوب می باشد که توصیه می کنیم حتما به آن توجه ویژه داشته باشید. تلف نکردن وقت مخاطب به این معنا می باشد که در ویدیو های خود بیشتر بر روی موضوعی که کاربر به دنبال آن است تمرکز داشته باشید. به عنوان مثال اگر در زمینه معرفی یک محصول فعالیت می کنید و کاربران یوتیوب برای آشنایی با ان محصول به کانال شما مراجعه می کنند، سعی کنید اکثر تایم ویدیو را به معرفی همان محصول اختصاص دهید. توجه بیش از اندازه به موضوع های حاشیه ای، ارائه مطالب و اطلاعات بی ربط به موضوع اصلی، اضافه گویی و … باعث می شود از حجم مخاطبان شما کاسته شود و ایشان یک مرجع دیگر را برای خود انتخاب کنند. برای اجرای این ترفند به شکلی مناسب شما می توانید، خودتان را به جای مخاطب کانال قرار داده و ویدیو خود را یک بار قبل از آپلود به طور کامل مشاهده کنید. اگر بعد از تماشای ویدیو با بخش های که وقت مخاطب را تلف می کردند رو به رو شدید بهتر است ان ها را حذف کرده و سپس ویدیو را آپلود کنید.

بیشتر بخوانید: ام سی ان چیست و خدمات آن کدام است؟

ترفند های یوتیوب

  همکاری با دیگران :

مشارکت یا همکاری با دیگران یکی دیگر از ترفند های یوتیوب می باشد که در حال حاضر بسیاری از یوتیوبر های بزرگ دنیا نیز از آن استفاده می کنند. برای این کار شما باید با یکی از کانال های فعال در حوزه خود هماهنگ کنید و به صورت مشترک و با کمک یکدیگر ویدیو تولید کنید. این کار باعث می شود مخاطبان کانال شما به سرعت افزایش پیدا کند. به این نکته دقت داشته باشید که برای همکاری بهتر است که به سراغ کانال های شلوغ تر، شناخته شده تر و … بروید تا بتوانند به رشد کانال شما کمک کنند.

10  پاسخ به درخواست مخاطبان :

پاسخ به درخواست مخاطبان کانال باعث می شود که این افراد شور د اشتیاق بیشتر برای بازدید از ویدیو های بعدی داشته باشند. پاسخ به مخاطبان کانال یکی از ترفند های یوتیوب می باشد که امروزه توسط بسیاری از یوتیوبر های ایرانی مورد استفاده قرار میگیرد. با این کار شما می توانید از تقاضا و نیاز مخاطبان خود آگاه شوید و ویدیو بعدی خود را طوری بسازید که بیشتر دیده شود. البته به این نکته دقت داشته باشید که کامنت ها و نظر های دیگران نباید باعث این شود که شما از چارچوب تعیین کرده برای خودتان فاصله بگیرید زیرا نظر مخاطبان یک امر بسیار زودگذر می باشد و افراد به سرعت تغییر سلیقه میدهند در نتیجه ضمن توجه به نظر مخاطبان خود به چارچوب های کاری خودتان نیز پایبند باشید و آن ها را رعایت نمایید.

ترفند های یوتیوب

در انتها امیدواریم مطالب فوق به شما کمک کند تا بتوانید به یک موفقیت بی نظیر در عرصه فعالیت در یوتیوب دست پیدا کنید.

 

 

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question