آشنایی و آموزش کامل کار با یوتیوب و روش های درآمدزایی با آن

یوتیوب
یوتیوب در واقع بزرگترین پلتفرمی می باشد که در سال 2005 و توسط شرکت پی پل شروع به کار کرد و از آن برای انتشار رایگان ویدیو در دنیا استفاده می شود و می توان با استفاده از آن فیلم های مختلف را با موضوعات متفاوت آپلود کرد و آن را با میلیون ها نفر در سراسر دنیا به اشتراک گذاشت.

آشنایی با یوتیوب

یوتیوب در واقع بزرگترین پلتفرمی می باشد که در سال 2005 و توسط شرکت پی پل شروع به کار کرد و از آن برای انتشار رایگان ویدیو در دنیا استفاده می شود و می توان با استفاده از آن فیلم های مختلف را با موضوعات متفاوت آپلود کرد و آن را با میلیون ها نفر در سراسر دنیا به اشتراک گذاشت. از آنجایی که این برنامه در هر ماه حدود یک بیلیون بازدید کننده دارد و افراد از آن به عنوان مکانی برای آموزش و یا سرگرمی استفاده می کنند پس می تواند مکان مناسبی برای کسب درآمد و یا توسعه درآمد افراد باشد.

گوگل در سال 2006 سهام این شرکت را خریداری نمود و در حال حاضر این شرکت یکی از اصلی ترین زیرمجموعه های شرکت گوگل می باشد بنابراین ثبت ویدیو در این پلتفرم بازدید زیادی خواهد داشت و از این طریق می توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.

یوتیوب در واقع جز دومین سایت پرطرفدار در بین مردم جهان می باشد که در هر دقیقه 300 ساعت فیلم در آن آپلود می شود و در هر لحظه و هر دقیقه رشد بیشتری می یابد و به یکی از بزرگترین غول های اینترنتی تبدیل شده است. تعداد این ویدیو ها به حدی زیاد می باشد که شما می توانید که هر چیزی را که در گوگل جستجو می کنید حداقل یک ویدیو در مورد آن موضوع را پیدا کنید.

معمولا افراد زیادی در این شبکه اجتماعی فعال هستند و ویدیو های مختلفی را به اشتراک می گذارند و برخی افراد نیز این کار را به صورت حرفه ای و به عنوان یک شغل دنبال می کنند که به آن ها یوتیوبر می گویند و درآمد بسیار خوبی را نیز از طریق این کار کسب می کنند. البته این برنامه در ایران فیلتر می باشد اما با استفاده از ابزار های مختلف برای دور زدن فیلترینگ مثل فیلترشکن می توان از این برنامه استفاده کرد.

یوتیوب

آموزش کار با یوتیوب و ساخت کانال

معمولا کار با یوتیوب کار چندان مشکلی نمی باشد ولی دارای نکات و حساسیت هایی می باشد که برای جلوگیری از خطا و اشتباه بهتر است آموزش های مربوط به آن را یاد بگیرید. برای استفاده از این برنامه شما احتیاج به یک حساب گوگل دارید و در صورت نداشتن باید یک حساب برای خود ایجاد کنید.

بعد از ایجاد یک حساب در گوگل به سایت www.youtube.com رفته و از آنجایی که این سایت در ایران فیلتر می باشد باید فیلترشکن خود را روشن نمایید و بعد از آن وارد سایت شوید و به این گونه شما به این سایت وارد شده اید و می توانید ویدیو های مختلف را تماشا نمایید. علاوه بر این شما می توانید با دانلود این برنامه به راحتی از آن استفاده کنید.

اما برای ساخت یک کانال عمومی ابتدا به این برنامه و یا صفحه اصلی آن وارد شوید و سپس بر روی گزینه sign in که در بالای صفحه و سمت راست قرار گرفته است کلیک کنید و سپس با حساب گوگل خود وارد شوید.

بعد از این مرحله به قسمت تنظیمات این برنامه سر بزنید و در بالای صفحه سمت راست بر روی پروفایل خود ضربه بزنید و بعد از آن گزینه create a channel و یا ایجاد کانال را انتخاب کنید.

حال می توانید کانال خود را با یک اسم تجاری و یا هر نام دیگر تشکیل دهید و برای کانال خود یک یا چند ادمین انتخاب نمایید و این بدان معناست که فردی را برای مدیریت کانال انتخاب کنید تا کار های مربوط به کانال را انجام دهد.

 

یوتیوب
یوتیوب

آموزش آپلود ویدیو

برای آپلود ویدیو در یوتیوب قبل از هر کار بهتر است که فرمت فایل های ویدیویی خود را بررسی نمایید و مطمئن شوید که این برنامه از فرمت ویدیو شما پشتیبانی می کند. با این حال این پلتفرم بیشتر فرمت ها را پشتیبانی می کند و احتمال این که از ویدیویی پشتیبانی نشود بسیار اندک است.

اما برای آپلود ویدیو در ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و بعد از آن در قسمت بالا صفحه سمت راست بر روی آیکون ویدیو کلیک نمایید. و بعد از آن بر روی آپلود ویدیو و یا upload video ضربه بزنید.

بعد از آن نوبت به انتخاب ویدیو شما برای آپلود کردن می رسد که با کلیک بر روی select files to upload می توان ویدیوی خود را انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب ویدیو نوبت به نوشتن یک عنوان برای ویدیو خود می رسد که با انتخاب عنوانی مناسب به راحتی بتوان آن را در موتور های جستجو همچون گوگل کشف کرد.

بعد از آن می توانید برای ویدیو خود توضیحاتی دهید تا کاربران قبل از دیدن فیلم بدانند که محتوای ویدیو مربوط به چه موضوعی می شود. همچنین می توانید با اضافه کردن تگ و یا برچسب به ویدیو خود آن را بهتر در موتور های جستجو پیدا کرد.

یوتیوب
یوتیوب

بیشتر بخوانید: با سابسکرایب یوتیوب، واچ تایم و روش‌های پروموت کانال یوتیوب بهتر آشنا شوید!

تعامل در یوتیوب

در واقع در یوتیوب با اشتراک گذاشتن فیلم و واکنش هایی که مخاطبان به ویدیو ها دارند می توان با یکدیگر تعامل کرد اما از مهم ترین تعامل هایی که می توان در این برنامه با یکدیگر داشت باید به موارد زیر اشاره کرد.

یکی از مهم ترین این تعاملات کامنت می باشد. کامنت در واقع نظرات مخاطبان نسبت به یک ویدیو است که فرد بعد از دیدن یک ویدیو می تواند نظر خود را برای فردی که این فیلم را به اشتراک گذاشته است ارسال کند. کامنت و یا نظر فرد نسبت به ویدیو هم می تواند مثبت و هم منفی باشد.

لایک و دیسلایک یکی دیگر از گزینه های مهم برای تعامل در این برنامه است که نشان دهنده نظر مخاطبان است و با استفاده از آن می توان فهمید که ویدیو و یا محتوا به اشتراک گذاشته برای بینندگان جذاب بوده است یا نه و یا این که ویدیو شما با سلیقه مخاطب مطابقت دارد یا خیر.

شیر و یا share از دیگر گزینه ها برای تعامل است. شیر در واقع همان به اشتراک گذاشتن ویدیو می باشد و نشان می دهد که مخاطبان شما ویدیو و محتوا تولید شده شما را در کجا و چه مقدار به اشتراک گذاشته اند. این تعامل می تواند مهم ترین تعامل باشد زیرا از این طریق می توان فهمید که چه میزان محتوا شما برای مخاطب جذاب بوده است که آن را برای دیگران هم ارسال کرده است تا دیگران هم از دیدن آن لذت ببرند.

مهمترین بخش تعامل برای این برنامه سابسکرایب ها است که این امکان این اجازه را به فردی که تولید محتوا می کند می دهد تا با استفاده از این قابلیت بتواند متوجه شود که آیا ویدیو به اشتراک گذاشته باعث جذب مخاطب شده است و از این طریق دنبال کننده های آن فرد افزایش یافته است و یا این که آن ویدیو باعث از دست دادن دنبال کننده ها شده است. بنابراین این قابلیت شاخص کیفیت ویدیو را مشخص می کند.

 

یوتیوب
یوتیوب

راه های کسب درآمد در یوتیوب و درآمدزایی

در واقع برای کسب درآمد از یوتیوب باید در ابتدا کانالی داشته باشیم تا در آن ویدیو های خود را به اشتراک بگذاریم و هر چه این ویدیو های تولید شده از کیفیت و جذابیت بیشتری برخوردار باشد بازدیدکنندگان بیشتری خواهند داشت در نتیجه از طریق افزایش تعداد دنبال کنندگان کانال و همچنین افزایش بازدیدکنندگان ویدیو میتوان درآمدزایی کرد.

اما اگر بخواهیم همچون یوتیوبر های حرفه ای کسب درآمد کنیم باید در تولید محتوا و ساخت ویدیو نهایت خلاقیت را استفاده کرد و مواردی را رعایت کنیم. برخی از مهم ترین این موارد عبارت هستند از:

یکی از مهم ترین موارد برای کسب درآمد ساخت ویدیو های آموزشی است و معمولا آموزش برای بسیاری از مردم جذابیت دارد و میتواند این آموزش در هر زمینه ای باشد. بنابراین بهتر است در هر حوزه ای که تخصص دارید آن در قالب یک ویدیو آموزش دهید و به اشتراک گذارید.

تولید ویدیو هایی که در آن نقد و بررسی وجود دارد از دیگر راه های کسب درآمد است که فرد می تواند با مقایسه موارد مختلف با یکدیگر مثل نقد و بررسی انواع گوشی و لوازم خانگی و همچنین نقد و بررسی فیلم های مختلف که برای مردم جذابیت داشته باشد این کار را انجام دهد.

یوتیوب
یوتیوب

علاوه بر این که تولید ویدیو جذاب برای کسب و کار اهمیت دارد استفاده از عنوان های جذاب نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار است. بنابراین انتخاب یک عنوان خوب می تواند فرد را برای دیدن آن ویدیو ترغیب کند. پس انتخاب یک عنوان جذاب و متناسب با ویدیو از اهمیت زیادی برخوردار است.

انتخاب یک عکس مناسب برای تصویر اولیه ویدیو شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند به بازدید بیشتر ویدیو شما کمک کند. در حالت عادی معمولا یکی از شات های ویدیو به عنوان عکس بر روی ویدیو قرار می گیرد. اما شما می توانید با انتخاب یک عکس جداگانه و مرتبط با ویدیو آن را جذاب تر نمایید.

فروش محصولات و یا همکاری در فروش از دیگر راه های کسب و کار در یوتیوب است. برای نمونه اگر شما در زمینه خرید و فروش فعال هستید با ساخت ویدیو می توانید طریقه استفاده از این محصولات را به مردم ارائه دهید و آن ها را ترغیب به خرید محصول نمایید.

زمانی که تعداد دنبال کننده های شما افزایش یافت تبلیغات محصول دیگران می تواند منبع خوبی برای درآمد باشد بنابراین شما با معرفی برند های مختلف در ویدیو های خود می توانید به راحتی کسب درآمد نمایید. علاوه بر این با گذاشتن لایو در این برنامه می توانید کسب درآمد کنید به این صورت که با دریافت مبلغی از دنبال کننده هایتان می توانید پیام آنها را در بالای لیست آورید و به این گونه برای آن ها تبلیغ کنید.

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question