با سابسکرایب یوتیوب، واچ تایم و روش‌های پروموت کانال یوتیوب بهتر آشنا شوید!

کسب درآمد با یوتیوب
گرچه در ابتدا سابسکرایب یوتیوب ممکن است مشابه با قابلیت follow در شبکه‌های اجتماعی خاصی مانند اینستاگرام به نظر برسد؛ اما یکی از نکات مهمی که در رابطه با سابسکرایب یوتیوب وجود دارد، این است که سابسکرایب یوتیوب می‌تواند باعث افزایش یا کاهش درآمد یک یوتیوبر گردد.حالا وقت آن رسیده نگاهی دقیق‌تر به قابلیت سابسکرایب یوتیوب و اهمیت‌های آن بیندازیم.
قواعد سابسکرایب، واچ تایم و روش‌های پروموت کانال یوتیوب

اگر در یوتیوب تازه‌کار هستید، شاید این سوال برای‌تان پیش آمده باشد که اصلا چه نیازی هست کاربران در کانال یوتیوب‌تان سابسکرایب کنند؟ ما در مقالات پیشین خود به طور جزئی و دقیق در رابطه با اهمیت بالاتر رفتن تعداد سابسکرایبرهای کانال یوتیوب‌تان بحث کردیم؛ اما حالا وقت آن رسیده نگاهی دقیق‌تر به قابلیت سابسکرایب یوتیوب و اهمیت‌های آن بیندازیم. در ادامه قرار است سری هم به نکات مربوط به واچ تایم یوتیوب و روش‌های پروموت کانال شما در یوتیوب بیندازیم. پس ادامه‌ی مقاله را نیز از دست ندهید.

سابسکرایب یوتیوب معنایی متفاوت از پلتفرم‌های دیگر دارد!

اگرچه در ابتدا سابسکرایب یوتیوب ممکن است مشابه با قابلیت follow در شبکه‌های اجتماعی خاصی مانند اینستاگرام به نظر برسد؛ اما یکی از نکات مهمی که در رابطه با سابسکرایب یوتیوب وجود دارد، این است که سابسکرایب یوتیوب می‌تواند باعث افزایش یا کاهش درآمد یک یوتیوبر گردد. پس این نکته را از یاد نبرید.

 • سابسکرایب یوتیوب یعنی چه؟

سابسکرایب یوتیوب  در حقیقت قابلیتی مشابه با قابلیت “دنبال کردن” در اینستاگرام است. شما با سابسکرایب کردن در یک کانال یوتیوب، در واقع می‌توانید هر زمان که فرد ویدیوی جدیدی منتشر کرد، آن را در فیدِ کانال‌های سابسکرایب شده‌ی خود (بخش Subscription یوتیوب) مشاهده کنید.

معمولا گزینه‌ی Subscribe در زیر تمامی ویدیوهای یوتیوب موجود است و در صورتی که وارد هر کانال هم شوید، می‌توانید این کلید را در بالای صفحه مشاهده نمایید.

زمانی‌که شما از قابلیت سابسکرایب یوتیوب استفاده می‌کنید، در حقیقت می‌توانید با فعال کردن چراغ اعلان،  در صورتی‌که کانال محبوب‌تان پست جدیدی منتشر کرد، در جریان قرار بگیرید.

سابسکرایب یوتیوب
سابسکرایب یوتیوب
سابسکرایب یوتیوب چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای سابسکرایب یوتیوب این است که می‌توانید آخرین ویدیوهای کانال مورد علاقه‌تان را ببینید، پست‌های community وی را مشاهده کنید و حتی در جریان آخرین فعالیت‌های او قرار بگیرید. بنابراین مهم‌ترین مزیت سابسکرایب یوتیوب، باخبر شدن از آخرین آپدیت‌های یک کانال است. اما این امر مزایای متعددی را نیز شامل حال صاحب آن کانال خواهد کرد.

سابسکرایب یوتیوب یک ابزار مناسب برای کسب درآمد صاحبان کانال‌های یوتیوب است. با کمک این قابلیت، شرکت‌های اسپانسر و حتی خود یوتیوب می‌تواند الگوریتم فعالیت کانال شما و میزان تعامل کاربران با صفحه‌ی شما را متوجه شود. تمامی این عوامل بر روی میزان درآمد شما از کانال‌تان موثر است.

آیا سابسکرایب یوتیوب می‌تواند پولی باشد؟

سابسکرایب یوتیوب کاملا رایگان است، ولی شما می‌توانید با انتشار لینک‌های پولی در کانال خود، محتوای پرمیوم برای سابسکرایبرهای خود منتشر کنید؛ که در واقع استفاده از ویدیوها، خدمات و محصولات این لینک‌ها در حقیقت هزینه‌هایی در بر خواهد داشت.

واچ تایم یوتیوب چیست و چه کاربردی دارد؟

طبق تحقیقاتی که در زمینه‌ی محتواهای آپلودشده در یوتیوب صورت پذیرفته است؛ در هر دقیقه حداقل 500 ساعت ویدیو در یوتیوب بارگذاری می‌شود. اما برای این‌که کیفیت این ویدیوها سبک سنگین شود، یوتیوب راهی برای سنجش کیفیت ویدیو دارد که دقیق‌ترین نتایج را بر حسب لیست ویدیوهای شما، ویدیوهای پیشنهادی و توصیه شده در دست قرار می‌دهد. یکی از رنکینگ‌هایی که در یوتیوب برای سنجش ویدیوها به کار می‌رود، واچ تایم یوتیوب است که نه تنها باعث بیشتر دیده شدن ویدیوها می‌شود، بلکه بازدیدکنندگان را  هم بیشتر درگیر ویدیوهای مفید یوتیوب می‌نماید. این روزها یکی از مهم‌ترین معیارهای موفقیت یک ویدیو، همین واچ تایم یوتیوب است.

واچ تایم یوتیوب
واچ تایم یوتیوب
نقدی بر واچ تایم یوتیوب و توسعه‌ی آن در طول زمان

تا سال 2012، میزان بازدید یک ویدیو در واقع شاخص تعیین کیفیت و ارزش آن ویدیو بود. ویدیوهای یوتیوب تا آن زمان بر اساس میزان بازدیدشان وارد رنکینگ یوتیوب می‌شدند. به این شکل، بسیاری از خالقان ویدیوهای یوتیوبی با اختصاص یک عنوان جذاب و تامبنیل‌های بحث‌برانگیز سعی می‌کردند تعداد کلیک‌های ویدیوهای خود را بالا ببرند. اما این به هیچ عنوان ضامن کیفیت ویدیوها نبود.

کمی بعد یوتیوب متوجه این امر شد که تعداد بازدیدها به هیچ عنوان نشان‌دهنده‌ی کیفیت و ارزش یک ویدیو نیست. از سویی، بسیاری سعی می‌کردند برای کسب بازدید یوتیوب تقلب کنند، بازدید بخرند و…

از این رو یوتیوب قابلیتی را در سال 2012 به کار انداخت؛ که ما اسم واچ تایم بر روی آن می‌گذاریم و بر اساس میزان زمانی که یک کاربر برای تماشای یک ویدیو سپری می‌کند، میزان اهمیت آن برای کاربر مشخص می‌شود و در حقیقت می‌شود فهمید که آن ویدیو تا چه حد برای کاربر مفید بوده است.

در هر حال یوتیوب یک اپلیکیشن بیزینسی‌ست و محلی برای کسب درآمد از طریق تبلیغات. از این رو، بدیهی‌ست که یوتیوب دلش می‌خواهد برای راضی نگه داشتن کاربران خود، ویدیوهای باکیفیتی برای آن‌ها پخش کند. به این نحو، کاربر مدت بیشتری در یوتیوب می‌ماند و به همین میزان، مقدار درآمد حاصل از ویدیوهای یوتیوب بالاتر می‌رود.

این الگوریتم یوتیوبی به کاربرانی که ویدیوهای‌شان در یوتیوب از واچ تایم بالاتری برخوردار است، جایزه می‌دهد و مسلما درآمد بالاتری عاید این افراد خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آشنایی و آموزش کامل کار با یوتیوب و روش های درآمدزایی با آن

دقت کنید که واچ تایم یوتیوب، تنها یک الگوریتم برای سنجش این‌که افراد چه مدت یک ویدیو را تماشا کرده‌اند و درصد درگیر شدن آن‌ها با موضوع محتوا چقدر بوده است؛ نیست. این الگوریتم عمیق‌تر از این عمل می‌کند و بازی دادن آن به مراتب بسیار سخت‌تر خواهد بود. بنابراین این‌که یک ویدیوی 30 ثانیه‌ای را به اندازه‌ی 20 دقیقه به دراز بکشانید، به این امید که کاربر بیشتر شما را همراهی کند؛ یک امید کاملا عبث و بیهوده است. اگرچه یوتیوب این موارد را نیز در نظر می‌گیرد و تنها در صورتی که ویدیوی شما بتواند واچ تایم سایت را بالا ببرد؛ می‌توان این حربه‌ها را مفید و سودمند قلمداد کرد. بنابراین وقتی در رابطه با واچ تایم یوتیوب حرف می‌زنیم، این موارد را باید مدنظر داشت:

 1. جهت بالاتر بردن واچ تایم، نیاز است که محتوایی تولید کنید که هم بیننده را درگیر موضوع شما کند، در ذهن مخاطب فرو رود و در کنار آن، موجب سرگرمی مخاطب گردد.
 2. آیا محتوای شما مفید است؟ بهتر است یک پلی‌لیست از محتواهای مربوط به هم درست کنید و به این شکل، واچ تایم خود را بالا ببرید.
 3. از تامبنیل و عنوان مناسب برای ویدیوهای خود استفاده کنید! سئوی یوتیوب خود را جدی بگیرید. سعی کنید از کلمات و تامبنیلی استفاده کنید که مربوط به بحث باشد و همزمان بیشترین توجه را به خود جلب کند. به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که از تامبنیل و عناوین غیرمرتبط استفاده کنید. چرا که اعتماد کاربر را به محتواهایی که تولید می‌کنید پایین می‌آورد و اگرچه ممکن است واچ تایم یک محتوا را بالاتر ببرد؛ بر روی محتواهای دیگر شما اثر سوء خواهد داشت.
 4. باز هم برمی‌گردیم به سابسکرایب یوتیوب! کاری کنید سابسکرایبرهای شما بالاتر برود. این کار در بالاتر رفتن واچ تایم شما هم موثر خواهد بود؛ چرا که افراد بیشتری ممکن است ویدیوی شما را مشاهده کنند.
 5. از حاشیه‌نویسی برای این‌که کاربر را درگیرِ مباحث خود کنید، استفاده نمایید.
 6. در پایان ویدیو از نوشته‌هایی استفاده کنید که کاربر را در صفحه‌ی شما نگه می‌دارد.
  افزایش بازدید ویدیوهای یوتیوب
  افزایش بازدید ویدیوهای یوتیوب
  از روش‌های پروموت کانال یوتیوب غافل نشویم!

  از همین الان برای پروموت کانال یوتیوب خود دست به کار شوید. داده‌ها نشان داده‌اند که کاربران تا حدود شش ساعت از روز خود را در حال مشاهده‌ی ویدیوهای یوتیوب سپری می‌کنند.

  اگر می‌خواهید در یوتیوب موفق عمل کنید، روش‌های پروموت کانال یوتیوب می‌تواند هم موجب افزایش سابسکرایب یوتیوب شما گردد، هم واچ تایم شما را بالاتر ببرد و بدیهی‌ست که موجب افزایش بازدید یوتیوب شما نیز خواهد شد. پیش از هر چیزی، بگذارید بحث را از این‌جا شروع کنیم: اصلا پروموت کانال یوتیوب چیست و چگونه می‌توان این‌کار را انجام داد؟

  • پروموت کانال یوتیوب در واقع به تبلیغ کانال شما گفته می‌شود؛ که موجب افزایش سابسکرایب یوتیوب شما می‌گردد، ترافیک صفحه‌ی شما را بالا می‌برد، افزایش بازدید یوتیوب شما را در بر خواهد داشت و در نهایت کاربر را مجاب به ماندگاری در صفحه‌ی شما می‌کند.

  ما در ادامه چندین راه پیشنهادی برای پروموت کانال یوتیوب به شما نشان می‌دهیم؛ که تقریبا اکثرا صفحات یوتیوب از آن استفاده می‌کنند.

  1. عنوان، عنوان و باز هم عنوان!

  بله! عنوان ویدیو تا این حد اهمیت دارد. عنوانی برای ویدیوی خود بنویسید که کاربر را درگیر موضوع محتوای شما کند و کاری کند قطعا ویدیوی شما را ببینند. در این بین، از کلمات کلیدی مربوط به محتوای خود غافل نشوید و آن‌ها را بشناسید.

  1. کیفیت ویدیوهای خود را آن‌قدر بالا ببرید؛ که بتوان از مفید بودن آن برای کاربران مطمئن شد.

  یوتیوب دومین موتور جستجوی پرکاربرد و پرمخاطب در سراسر جهان است. بنابراین بدیهی‌ست که باید ویدیویی منتشر کنید که بتواند درخور چنین پلتفرمی باشد.

  1. مخاطبی که قرار است برایش محتوا تولید کنید به چه چیزی احتیاج دارد؟ آن را بشناسید و برایش ویدیو بسازید.
  2. از قابلیت YouTube community استفاده کنید و آن را بلااستفاده نگذارید!
  3. از تامبنیل خوب و جالب استفاده کنید.

  تامبنیل یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های ویدیوهای یوتیوب است، که استفاده از آن قطعا می‌تواند تاثیر مثبتی در روند پروموت کانال یوتیوب شما داشته باشد.

  1. از رقبای خود جلوتر قدم بردارید و در کپشن ویدیوهای خود، سایر پست‌های ویدیویی خود را تبلیغ کنید.

  به این شیوه نه تنها احتمال سابسکرایب یوتیوب یک کاربر را در کانال خود بالا خواهید برد (چرا که متوجه مفید بودن و مرتبط بودن کانال‌تان می‌شود)، بلکه می‌توانید کاری کنید واچ تایم‌تان بالاتر رود و کاربر مدت بیشتری در صفحه شما بماند.

   1. سئو را دست کم نگیرید! در گوگل جستجو کنید، کلیدواژه‌ها و مباحث معروف در زمینه‌ی ویدیوی خود را بشناسید و در صورت توان برای مباحثی که فکر می‌کنید نیاز به کار دارد؛ وقت بگذارید و ویدیو بسازید.
   2. می‌توانید رقابتی در کانال خود برگزار کنید و یا هدایایی به دنبال‌کنندگان خود بدهید.
   3. چالش جدید راه بیندازید و لایو استریم را امتحان کنید!
   4. و در پایان، با سایر برندها و یوتیوبرها همکاری کنید.کسب درآمد با یوتیوبکسب درآمد با یوتیوب

  نتیجه‌گیری

  یوتیوب دومین موتور جستجوی پرکاربرد در سراسر جهان است و بدیهی‌ست که دیده شدن در آن، نیاز به تلاش و انرژی زیادی دارد. با این وجود، دست‌یابی به سابسکرایب یوتیوب بالا، واچ تایم خوب و افزایش بازدید ویدیو چیزی دور از دسترس نیست. در این محتوا ما با بررسی هر یک از این مفاهیم، سعی کردیم راه‌های مناسبی جهت عملکرد بهتر در این زمینه معرفی کنیم. اگر تا الان برای راه‌اندازی کانال یوتیوب خود یا پروموت آن تردید داشتید، دست روی دست نگذارید و به دل میدان بزنید!

   

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question