بررسی نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب برای کاربران ایرانی

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب
قبل از بررسی نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب باید نسبت به چگونگی درآمدزایی در یوتیوب و تعرفه های آن، اطلاعات کافی داشته باشید. یوتیوب امروزه به یک روش کسب درآمد بسیار مناسب برای ایرانی ها تبدیل شده است و این افراد با تخصص های گوناگون و متنوع در آن حضور پیدا می کنند.

یوتیوب امروزه به یکی از پلتفرم های درآمدزا برای بسیاری از افراد علاقه مند به تولید محتوای های گوناگون تبدیل شده است. در گذشته افراد بسیار کمی با یوتیوب و خدماتی که به کاربران خود ارائه میدهد آشنایی داشتند اما در حال حاضر بسیاری از مردم دنیا از یوتیوب به عنوان یک منبع آموزشی، منبع کسب درآمد و … یاد می کنند. قبل از بررسی نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب باید نسبت به چگونگی درآمدزایی در یوتیوب و تعرفه های آن، اطلاعات کافی داشته باشید. یوتیوب امروزه به یک روش کسب درآمد بسیار مناسب برای ایرانی ها تبدیل شده است و این افراد با تخصص های گوناگون و متنوع در آن حضور پیدا می کنند. درآمد دلاری یوتیوب، عدم نیاز به یک سرمایه اولیه ، بدون ریسک بودن فعالیت در یوتیوب و … همگی جزء دلایلی هستند که این پلتفرم را به یکی از پلتفرم های مشهور و محبوب برای کسب درآمد تبدیل کرده اند. در ادامه این مقاله به بررسی نحوه درآمد زایی از یوتیوب، عوامل تاثیرگذار بر روی درآمد یوتیوب، نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب، مشکلاتی که کاربران ایرانی با ان مواجه هستند و … خواهیم پرداخت.

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب
نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب

تعرفه درآمد زایی از یوتیوب :

درآمدزایی از یوتیوب دارای تعرفه های مخصوص به خود می باشد. این تعرفه ها میزان درامد زایی کاربران را تعیین می کنند. به عنوان مثال امروزه تعرفه درامد زایی یوتیوب بین ۰.۰۱ الی ۰.۰۳ دلار برای هر بار نمایش تبلیغ می باشد. در نتیجه اگر ویدیو شما در یوتیوب حدود ۱۰۰۰ بار دیده شود، شما می توانید بین ۱۰ الی ۳۰ دلار درآمد داشته باشید. اما دسترسی به درآمد دلاری و نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب دارای شرایط و ویژگی های مخصوص به خود میباشد که تمامی کاربران باید آن ها را رعایت نمایند. به عنوان مثال شما نمی توانید از ویدیو هایی که در چهارچوب قوانین یوتیوب قرار ندارند درامد زایی کنید، حتی اگر ویدیو منتشر شده از کانال شما بسیار وایرال شود. هنگام انتشار ویدیو در یوتیوب ابتدا باید مراحل کسب درآمد از ویدیو را طی کرده و محتوایی تولید کنید که در قالب چارچوب های یوتیوب باشد. برای مثال ویدیو های شما باید فاقد صحنه های بسیار خشن، فاقد صحنه های برهنگی و … باشد. در نتیجه هنگام ورود به یوتیوب و شروع کسب و کار خود، به این نکته دقت داشته باشید که باید در یک مسیر درست و اصولی را برای کسب درآمد گام بردارید.

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب
نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب

عوامل تاثیرگذار بر روی میزان درآمدزایی یوتیوب :

درآمد به دست آمده از یوتیوب مانند بسیاری از شغل های دیگر، به عوامل مختلف و گوناگونی بستگی دارد. این عوامل باعث شده اند که امروزه بسیاری از کاربران یوتیوب، با ارائه محتوای های خلاقانه به فکر کسب درآمد بیشتر و پر مخاطب تر باشند. از سری عوامل تاثیر گذار بر روی میزان درآمد شما از یوتیوب می توان به زمان ویدیو منتشر شده ، میزان دقایق بازدید از ویدیو، میزان لایک های دریافتی ویدیو، میزان کامنت های موجود برای ویدئو، میزان انتشار ویدئو توسط کاربران، میزان افرادی که شما را سابسکرایب می کنند، موقعیت جغرافیایی فرد صاحب کانال، حوزه ای که در زمینه آن محتوای تولید می کنید و … اشاره کرد. تمامی عوامل فوق بر روی میزان درآمد شما از یوتیوب تاثیرگذار می باشند و شما باید به تمام آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. شما می توانید با تولید محتوا های خلاقانه، به روز، مخاطب پسند و … در راستای افزایش سابسکرایب ها، افزایش میزان لایک ها، کامنت ها و … ویدیو خود گام بردارید و میزان درآمد خود از یوتیوب را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید. در بخش بعدی مقاله به بررسی نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب می پردازیم.

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب
نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب

بررسی مشکلات موجود در زمینه نقد کردن درآمد یوتیوب :

چگونگی نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب برای بسیاری از افرادی که قصد شروع فعالیت در یوتیوب را دارند، یک سوال بسیار مهم و جدی می باشد. در حال حاضر افراد بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور شروع به فعالیت در یوتیوب کرده اند اما از نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب هیچ اطلاعی ندارند. خدمات مالی مربوط به درآمد کاربران یوتیوب به محل سکونت و موقعیت جغرافیایی ایشان بستگی دارد. به عنوان مثال امروزه کاربران ایرانی از داخل کشور فیلتر هستند. فیلتر بودن وب سایت یوتیوب نه تنها بر میزان درامد زایی کاربران ایرانی تاثیر میگذارد و مانع پیشرفت روزافزون ایشان می شود بلکه بر روی نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب ایشان نیز تاثیر گذار است. به علاوه کاربران ایرانی از سمت دولت ها و سیستم های خارجی نیز تحریم می باشند و درآمد حاصل از فعالیت ایشان در یوتیوب نمی تواند به طور مستقیم به حساب بانک های ایرانی ایشان واریز شود. اما در حال حاضر راه هایی برای دریافت درآمد حاصل از فعالیت در یوتیوب وجود دارد که کاربران ایرانی فعال در یوتیوب با کمک این روش ها می توانند درآمد خود را دریافت کرده و از آن استفاده کنند. البته به این نکته دقت داشته باشید که میزان درآمد نقد شده کاربران ایرانی یوتیوب با تعرفه موجود در آن فرق می کند و بخش قابل توجهی از آن به مالیات و … اختصاص داده می شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی و آموزش کامل کار با یوتیوب و روش های درآمدزایی با آن

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب
نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب

مشکل نقد کردن درآمد یوتیوب برای کاربران ایرانی :

به طور کلی برای کسب درآمد و نقد کردن درآمد یوتیوب، نیاز به یک حساب ادسنس دارید. کاربران ساکن در خارج از ایران می توانند به راحتی حساب ادسنس مخصوص به خود را ساخته و شروع به درآمدزایی از یوتیوب نمایند. اما این شرایط برای کاربران ایرانی محیا نیست و این افراد با مشکلات بسیار جدی در زمینه ساخت حساب ادسنس رو به رو هستند.  به عنوان مثال برای ساخت حساب ادسنس شما باید مشخصات دقیق خود مثل ادرس محل سکونت خود و … را وارد نمایید. وارد کردن محل دقیق سکونت برای دریافت کد گوگل شما الزامی می باشد زیرا این کد از طریق پست به آدرس محل سکونت شما ارسال می شود و در قالب پیامک، ایمیل و … به دست شما نخواهد رسید. کشور ایران جز کشور های تحریم  شده می باشد در نتیجه شما نمی توانید آدرس محل سکونت خود را برای ساخت حساب ادسنس وارد نمایید. با این شرایط امکان ساخت حساب ادسنس از کاربران ایرانی سلب شده است و نمی توانند از این طریق، درآمد حاصل از فعالیت یوتیوب خود را دریافت نمایند.

 

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب
نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب برای کاربران ایرانی :

روش اول : همانطور که در بخش قبلی به این مسئله اشاره کردیم، کاربرانی که در ایران زندگی می کنند نمی توانند درآمد حاصل از فعالیت خود در یوتیوب را به صورت مستقیم از طریق حساب ادسنس خود دریافت نمایند. در نتیجه این افراد باید به سراغ شرکت های معتبر و فعال در زمینه نقد کردن درآمد یوتیوب برای کاربران ایرانی بروند. امروزه شرکت های مختلف و گوناگونی در این زمینه فعالیت می کنند که بسیاری از کاربران فعال در داخل ایران، فعالیت های مربوط به نقد کردن درآمد خود را به این شرکت ها واگذار می کنند. با واگذار کردن اقدامات مربوط به نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب کاربران ایرانی به این شرکت ها، شما می توانید با اطمینان خاطر مراحل مربوط به وریفای کردن حساب ادسنس خود را به ایشان واگذار نمایید. البته به این نکته دقت داشته باشید که قبل از واگذار کردن امور مالی اکانت یوتیوب خود به شرکت های واسطه، حتما از اعتبار و سابقه ایشان مطلع شوید تا اسیر روش های نوین کلاهبرداری و سودجویی برخی شرکت های نامعتبر نشوید. موسسه فن آوری اطلاعات پیشگامان پدیده ساز امکان با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تجاری امکان ها دسترسی شما را برای دریافت درآمد ارزی شما بسیار سهل و آسان نموده است

روش دوم : کاربران ایرانی یوتیوب که دوستان یا آشنایانی در خارج از ایران دارند می توانند از آنها برای وریفای کردن حساب ادسنس خود کمک بگیرند. شما می توانید آدرس دقیق محل سکونت دوستان و آشنایان خود که در خارج از ایران زندگی می کنند را در حساب ادسنس خود وارد نمایید تا کد مورد نیاز شما برای ایشان ارسال شود و سپس کد را از ایشان تحویل بگیرید. البته این روش و نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب نیز مشکلات مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال این کار برای دوستان و آشنایان شما که در خارج از ایران زندگی می کنند، هزینه های مالیاتی قابل توجهی همراه دارد. این هزینه های مالیاتی می تواند باعث شود این افراد از ارائه خدمات به شما منصرف شوند. به علاوه با این کار، درآمد حاصل از فعالیت شما در یوتیوب به حساب دوستان شما در خارج از کشور وارد می شود و شما نمی توانید آن را به صورت مستقیم دریافت نمایید.

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب
نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب

نحوه دریافت درآمد حاصل از یوتیوب :

بعد از آشنایی با نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب، شما می توانید این درآمد را به روش های گوناگونی دریافت نمایید. به عنوان مثال امروزه برخی از شرکت های واسطه، بعد از کسر مالیات و حقوق خود از درآمد شما، مبلغ باقی مانده را به صورت دلار، تومان، برخی از ارز های دیجیتال رایج و … به حساب مدنظر شما واریز می کنند و این شما هستید که تعیین می کنید که درآمد خود را به چه صورتی دریافت نمایید. در نتیجه شما می توانید نوع مبلغ دریافتی خود را انتخاب کرده و سپس آن را تحویل بگیرید.

در انتها امیدواریم مطالب فوق به شما برای شروع یا یک کسب و کار بهتر در یوتیوب کمک کرده باشد و شما بتوانید با آگاهی و اطلاعات بیشتر به سراغ کسب درامد دلاری از این پلتفرم بسیار محبوب و کارآمد بروید.

برای اطلاعات بیشتر درباره نقد کردن درآمد خود در یوتیوب با ام سی ان امکان ها در ارتباط باشید.

 

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question